Érdemes tudni, hogy bár a cékla növénynek többnyire a gyökerét fogyasztjuk, levelei is ehetőek és igen ízletesek. Gyógyhatása leginkább a benne található antioxidánsoknak köszönhető, melyek védik sejtjeinket a szabad gyökök káros hatásaitól. A cékla hatóanyagai jó hatással vannak a vérképzésre, sav-bázis egyensúlyunkat karban tartják, valamint a máj anyagcsere-folyamatait szabályozzák.
A céklalé rendszeres fogyasztásával a következő módokon járulhat hozzá egészségünk megőrzéséhez:
A céklában lévő nitrátokat szervezetünk nitrogén-monoxiddá alakítja, ami jótékonyan hat a vérnyomásra. A nitrogén-monoxid ellazítja és tágítja ez ereket, ezáltal a javul a vérkeringés, a vérnyomás pedig csökken.
A jó állóképesség nemcsak sportolás esetén fontos, hanem a hétköznapokban is. A fent említett nitrogén-monoxid az erek tágítása révén javítja a szövetek oxigénellátását, ezért sportolók előszeretettel fogyasztanak céklát vagy céklalevet. Érdemes tudni, hogy a cékla elfogyasztása után 2-3 órával nő a vér nitrogén-monoxid-szintje, így edzés előtt legalább két órával javasolt céklát ennünk.
Májunk szerves része szervezetünk tisztításának, legfőképpen vérünk tisztításáért felel. A cékla rendszeres fogyasztásával májunkat képesek vagyunk tehermentesíteni, valamint tisztítani. Általános méregtelenítés keretében beépíthetjük étrendünkbe a bordó zöldséget, de akár kifejezett májtisztítást is végezhetünk egy-egy céklakúrával.
A cékla rendszeres fogyasztása nem javasolt veseköves betegeknek, különösen azoknak nem, akiknek a kalcium-oxalát köve van. A cékla oxálsavban gazdag, így hozzájárulhat az arra hajlamosaknál hozzájárulhat vesekőképződéshez vagy már meglévő kövek méretét növelheti.
Frissen szedett céklából készült zöldséglé, citromlé koncentrátummal.
Adalékanyag-, színezék- és tartósítószermentes, 100%-ban természetes céklapor.